Lot en zijn dochters

NK1958

Lot en zijn dochters

Anoniem
Zuidelijke Nederlanden
Bles, H. met de
Gassel, L. van
tweede kwart 16de eeuw
1525 - 1549

olieverf op paneel
27.5
40.0
bijbelse voorstelling
schilderij

Bevindingen

De herkomstgegevens zijn sluitend.

Reconstructie Herkomstgeschiedenis

Benedict, C.
Parijs
kunsthandel
Fotodocumentatie archief kunsthandel P. de Boer
1937-07
Boer, P. de
Amsterdam
kunsthandel
Fotodocumentatie archief kunsthandel P. de Boer; Tent.cat. kunsthandel P. de Boer, Amsterdam, juli-augustus 1937, nr.9 (afb.); Tent.cat. kunsthandel P. de Boer, Amsterdam, juni-juli 1939, nr.9; RKD fotodocumentatie
Nierendorf
1940-09-19
Boer, P. de
Amsterdam
kunsthandel
Kunsthandel P. de Boer kocht dit schilderij van Nierendorf.
ICN inventariskaart; Archief SNK nr.178, 436, 714, 790, 868; Fotodocumentatie archief kunsthandel P. de Boer; Tent.cat. kunsthandel P. de Boer, Rotterdamsche Kunstkring, Rotterdam, maart-april 1940, nr.28; Bundesarchiv Koblenz B323 nr.57; A. Venema, Kunsthandel in Nederland 1940-1945, Amsterdam, 1986, p.585
1940-09-19
1940-09-19
Hofer, W.A.
Berlijn
ICN inventariskaart; Archief SNK nr.436, 714, 868; Bundesarchiv Koblenz B323 nr.57
1940-09-19
Göring, H.
Berlijn
Volgens het Bundesarchiv Koblenz B323 nr.575 kocht Göring in 1941 het schilderij van W. Paech.
Archief SNK nr.178, 714; Bundesarchiv Koblenz B323 nr.57, 575; A. Venema, Kunsthandel in Nederland 1940-1945, Amsterdam, 1986, p.585

Aangifte

Nummer:
1119
Naam:
Boer, P. de
Datum:
1945-10-15
Bron:
Archief SNK nr.178
Nummer:
19647
Naam:
Stichting Nederlandsch Kunstbezit
Datum:
1947-08-12
Bron:
Archief SNK nr.436

Registratie

Nummer

2415
Naam:
De Boer

Weet u meer over dit kunstwerk?

CAPTCHA
Deze vraag is om te testen dat je menselijk bent en om spam te voorkomen
1 + 16 =
Los deze simpele rekenprobleem op en vul hier het resultaat in. Bijvoorbeeld 1+3, vul dan 4 in.